Boğaz AğrısıTıptaki adı farenjit olan ve genelde bazı hastalıkların habercisi olarak kabul edilen boğaz ağrısının en sık nedenleri arasında boğaz enfeksiyonları yer alıyor.

Boğaz ağrılarının büyük çoğunluğunun nedeni virüstür ve genellikle bir hafta içinde kendi kendilerine geçerler. Bakteri enfeksiyonlarının yaklaşık yüzde 10’unda tıbbi bakıma gerek duyulabilmektedir.

Hangi hastalıklarda boğazımız ağrır?

Soğuk algınlığı; boğazda kaşıntı ve ağrının yanı sıra, hapşırma, gözlerde sulanma, öksürme, düşük ateş, burun tıkanıklığı, hafif vücut ağrıları veya şiddetli olmayan baş ağrılarına da neden olur.

Mononükleoz da, şiddetli boğaz ağrısına neden olan, çok daha uzun süren bir virüs hastalığıdır. Kızamık, su çiçeği ve krup hastalığı da dahil olmak üzere, diğer virüs hastalıkları da genellikle boğaz ağrısı ile meydana gelir. Boğaz ağrısı ile bağlantılı bakteri enfeksiyonları arasında bademcik iltihabı, difteri ve yaygın görülmeyen bir bakteri enfeksiyonu olan epiglotit de bulunmaktadır.

Boğaz ağrısının nedenleri

Çoğu boğaz ağrısının nedeni soğuk algınlığı ve gribe neden olan mikroplarla aynı olan virüsler olup; ancak bütün boğaz ağrılarının virüs ya da bakteri enfeksiyonlarından ileri gelmemektedir. Boğaz ağrısının pek çok yaygın nedeni de bulunmaktadır. Bu nedenler arasında alerjiler, odalardaki havanın kuruluğu, kirlilik ve diğer tahriş ediciler, kas zorlanması, asit (gastro-özefagiyal reflü), HIV enfeksiyonu ve tümörler bulunmaktadır.

Risk faktörleri nelerdir?

-Yaş
-Sigara kullanmak veya dumanına maruz kalmak
-Alerjiler
-Kimyasal tahriş edicilere maruz kalma
-Kronik ya da sık görülen sinüs enfeksiyonları
-Kapalı yerlerde yaşama veya çalışma
-Bağışıklıkta düşüş

Ne zaman tıbbi yardım alınmalı?

Boğaz ağrılarının çoğu rahatsız edici olmakla beraber zararlı olmayıp, beş ila yedi gün içerisinde kendi kendine geçerler. Eğer; şiddetli olan veya bir haftadan daha uzun süren boğaz ağrısı, yutkunmada veya nefes almada büyük zorluk, boyunda acıyan veya şişmiş lenf düğümleri, boğazın arka tarafında irin, isilik, iki haftadan daha uzun süren ses kısıklığı, tükürük veya balgamda kan, gözlerde içe göçme, şiddetli yorgunluk, idrar çıkışında azalma ve nükseden boğaz ağrılarınız varsa mutlaka doktora görünmelisiniz.

Boğaz Ağrısı

Nasıl önlem alınmalı?

-Pek çok hastalıkta olduğu gibi boğaz ağrısında da kuşkusuz el yıkamanın büyük önemi bulunuyor. Hastalığı önlemenin tek ve aynı zamanda en basit yolunun el yıkamaktan geçmektedir.

-Çatal bıçakları, bardakları, mendilleri, yemek veya havluları başkaları ile paylaşmaktan kaçının. -Kamuya açık telefonlara veya çeşmelere ağzınızı değdirmekten kaçının.

-Hasta olan kişilerle yakın temastan kaçının.

-Kirliliğin yüksek olduğu günlerde mümkün olduğunca kapalı mekanlarda kalın.

-Sigara içmeyin ve sigara dumanına maruz kalmaktan kaçının.

-Eğer hava kuru ise evinizi nemlendirin.

Boğazı ağrıyanlara öneriler

-Sıvı alımınızı iki katına çıkarın. Sıvılar, balgamın ince tutulmasına ve kolay temizlenmesine yardımcı olur.

-Ilık ve tuzlu su ile gargara yapın. Su ile dolu bardağa yarım çay kaşığı tuz koyun, gargara yapın, daha sonra suyu tükürün. Bu sayede boğazınız temizlenecek ve balgamdan arınacaktır.

-Bal ve limon kullanın. Bal ve limonu karıştırarak çok sıcak bir bardak suyun içine ekleyin. Bal boğazınızı kaplar ve yumuşatır, limon da balgamın azaltılmasına yardım eder.

-Boğaz kapsülü veya sert bir şeker emin. Bu hareketin kendisi, mutlak rahatlama sağlamaz, ancak tükürük üretimini uyararak, boğazınızı yıkar ve arındırır. -Havayı nemlendirin. Havadaki nemi artırmak, balgam zarlarınızın kurumasını önler. Bu da iltihaplanmayı azaltarak uyumayı daha kolay hale getirir. Tuzlu burun spreyleri de işe yarar.

-Dumandan ve havayı kirleten diğer maddelerden uzak durun. Duman, ağrıyan boğazı tahriş eder. En azından hasta iken, sigarayı kesin ve ev temizleyicilerinden ya da boyadan ileri gelen tüm buharlardan kaçının. Ayrıca çocuklarınızı sigara dumanına maruz bırakmayın.

-Sesinizi dinlendirin. Eğer boğaz ağrınız gırtlağınızı (larenks) etkilediyse, konuşmak daha fazla tahrişe ve geçici ses kaybına (laranjit) neden olabilir.

Yayınlanma Tarihi : 14.12.2012 23:02:46

Boğaz Ağrısı Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

149 Yorum Yapılmış "Boğaz Ağrısı"

Mehmet

Cevap Sayısı: 1
Çok Teşekkür Ederim Dedıklerınız Sayesinde Kurtuldum

2017-11-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

Simge

Cevap Sayısı: 1
Benim boğazlarım çok ağrıyor du ve ayrıca burnum tıkalı ağızım açık uyuyordum hep ve sabah boğazım kuruyordu

2017-06-10 / Kullanıcı oyu: 4,5

nazlı deniz

Cevap Sayısı: 0
benim boğazım çok ağrıyordu doktara gittim soğuk algınlığı dedi doktara gideli 1 hafta oldu ama hala boğazım ağrıyor sabahları öksürükle uyanıyorum nasıl geçire bilirimm

2017-06-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

Hüseyin

Cevap Sayısı: 0
Benim Her sabah uyandığımda bi boğaz acısıyla uyanıyorum değişik bişey mesela bişey üflerkene falan çok acıo batıyor bişey sanki çok konuştuğumda hiç bişey olmuyor gece film falan izlediğimde çok sessz olduğumda yine ağrı başlıyor neden cevaplarsanız sevinnirim birde nasıl geçiririm

2017-05-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

hazel doktor

Cevap Sayısı: 1
Merhaba arkadaşlar benim size tavsiyem 15 dakikaya bir sıcak su için deniz suyu ile gargara yapın yiyecek olarak çorba tercih edin ilaç olarak sprey yada ağrı kesici kullanın en önemlisi de yarım saate bir pastil kullanın . herkese geçmiş olsun bu arada ben doktorum yazdıklarımı yaparsanız ağrınız hafifler.

2017-04-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

elif

Cevap Sayısı: 0
Parolu bile kullandım ama bir etkisini göremedim.bende halsizlik bas ağrısı boğaz ağrısı ve ateş var ateşim 38 derece

2017-04-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

Deniz Ataoğlu

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar BU hastalığın En Etkili Ve En çabuk iyileştiren yöntemi Dut veya Dut reçeli tüketin bol bol bir tatlı kaşığı dut reçelini Boğazınızda Bekletin Ve faydasını görün akşam mı Yediniz Sabaha Hiç bişeyiniz Kalmaz ben bu sayede boğaz ağırısını en fazla 2 gün çekiyorum :)

2017-01-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ömer

Cevap Sayısı: 1
Ben hayatımda böyle bi acı görmedim yutkunurken çok acıyo ve ağlatacak boyuta geldi herkese geçmiş

2017-01-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

serdar maras

Cevap Sayısı: 0
arkadaslar bn ayda en az ıkı veya 3 kez hasta oluyorum bogazım ve kulaklarım hep agrıyor ne yapmam gerek cıldırcm yter sıkıldım bogaz agrısından

2016-09-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

Şevval

Cevap Sayısı: 6
Boğazım yutkunurken çok acıyor ateşim çok fazla başım dönüyor ayağa kalkamıyorum o yüzden doktora gidemiyorum.Oruç tuttuğum için boğazım çok kuruyor aynı zamanda ateşim de olduğu için oruca da dayanamıyorum çok susuyorum. Gargarayı deneyeceğim ama daha kötü olur diye korkuyorum ne yapmalıyım ?

2016-06-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

emrecan

Cevap Sayısı: 1
uyurken pencere açık kalmış şimdi yutkunamıyorum iştahım yok tuzlu su bağazımı yakıyor acıya dayanamıyorum lütfen yardım..

2016-04-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

Musa

Cevap Sayısı: 1
Allah yardımcımız olsun gerçekten kötü bir hastalık. Kaç gündür süründürüyor bişe yiyip içemiyorum. Dikkat etmek gerek kuru soğuğa dikkat etmek gerek.

2016-01-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

Burhan BEY

Cevap Sayısı: 0
Herkese ALLAH tan acil şifalar dilerim . Bendede iki gun once oldu bogaz yanmasi yutkunurken aci cekisler devamli balgamli oksurukler cok kotu bir hastalik yarin sirkette. Cok onemli bir toplanti var ama katilacagimi sanmiyorum galiba yataktan cikacak halim yok aman neyse bunu ne icin yazdim bende bilmiyorum hepinize gecmiş olsun .

2015-12-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

ılgın

Cevap Sayısı: 0
benim dün annem hastaydı ona hiç yaklaşmadım ben odamdaydım o salonda ama şimdi boğazım yutkunurken o kadar acıyor ki su içtim geçmedi şimdi ekmeği deneeyeceğim sizce boğazım yanar mı????

2015-12-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

Evrim

Cevap Sayısı: 2
Merhaba boğazımda iltihap falan yok ama yutkunurken acı çekiyorum. Uyuyamıyorum, sıvı falan içsem de geçmiyor. Bundan 2-3 hafta önce hastaneye gitmiştim. Doktor iltihap görünmediği için sprey yazdı. Sonraki gün geçmişti ama şimdi yine başladı ve daha fazla acıyor.

2015-11-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

Derya

Cevap Sayısı: 1
Arkadaşlar merhaba, soğuk algınlığı sebebiyle başlayan ağrılar ve ilk çağ insanı gibi öksürmelerden muzdariptim birkaç gündür. Sıkıntı ise nurofen ve advil ilaçları ile semptomları sürekli ertelememdi. 3. günün sabahı kalktığım burundan nefes alma yetim tamamiyle yoktu. Zar zor açtım burnu buğuseptil ile.Neyse boğaz kısmına geliyorum.Gün içerisinde gerçekten çok kötüydü boğazım, taa ki 2 shot bardağı vodka içene kadar. Yine bu sitede alkolün boğazdaki bakterilerin ölmesinde etkili olduğunu öğrendim. Ama ne yaparsanız yapın boğazın iyileşme süresi kısalsa da acısı çok da azalmıyor.

2015-10-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

cansu

Cevap Sayısı: 0
Kesinlikle bilincsiz antibiyotik kullanmayin, deniz tuzlu su ile gargara yapin bu arada burun yikama da yapabilirsiniz (karbonat ve tuz karisimlarini arastirin). bal cok faydalidir, sicak ve soguk yemek ve icmekten kacinin. ilik adacayi icebilirsiniz.

2015-07-30 / Kullanıcı oyu: 4,5

yılmaz gül

Cevap Sayısı: 0
4.gunun sonunda çok şukur ılk defa yemeye içmeye başladım nasıl bı hastalıksa hıçbışeyım yokmuş gıbı hıssedıyorum kendimi bu hastalık 4-5 gun suruyor agrı kesicilerle 4 gunü gectıkten sonra kendılıgınden kayboluyor biraz sabır herkeze geçmiş olsun

2015-06-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

yılmaz gül

Cevap Sayısı: 0
yaklasık ucgun oldu ates sıtma ve halsızlıkle basladı bogaz agrım çok kötu bır agrı hayatımda öle bir bogaz agrısı gormemıstım ertesı gun acile gıttıgımde ates duşurucu bır ıgne yaptı bogazların enfeksıon kapmış dedı kulak burun bogazcıya gorun dedı hafta sonuna denk geldıgı ıcın gıdemedım acildekı doktor amoklavin-BID ve majestık agrı kesıcı tanflex adlı gargara surup verdi iyi olmazsa pazartesı gelırsınız dedı ağrı gıttı fakat şişlık duruyor halsızlık ve ses kısılması devam ediyor sygılarımla bogaz doktoruna gorundugumde verdıgı ılacları sızlerle paylasıcam syglr

2015-05-31 / Kullanıcı oyu: 4,5

ayşegül

Cevap Sayısı: 1
tükürük yutkunurken boğazım acayip acıyor ayrıca yemek yerken çok zorlanıyorum yutkunmakta lütfen nasıl geçeceğine dair bir yoorum yazın :( bu arada yaşım 13:(

2015-05-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

ayla

Cevap Sayısı: 0
benım boğazım çok ağrıyo sankı dıken batıyomus gıbı cok acıyo sım dıye kadar hıc bır doktorun verdıği ilaç ıse yarama ınssallah en kısa zamanda kurtulurum bu sıte ıyıkı olmuş tuzlu su ile gargara işe yaradı

2015-05-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

zavallicik

Cevap Sayısı: 0
arkadaslar ilk gunlerde sis insin diye, gargaralarla spreylerle bademcigi tahris etmeyin, sonra sis inecek ama esas bela baslayacak. tahris olmus bademcik, jiletle kesiyorlarmis gibi aciyacak. yutkunamadiginiz icin uyuyamayacaksiniz. kisacaSI you feel someone FUCKed u

2015-02-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

ertuğrul

Cevap Sayısı: 1
merhaba benim boğazım yutkununca çok acıyo yanıyo çenemin sağ tarafının alt kısmı acıyo yanma yapıyor. neden olabilir sizce ? :(

2015-01-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

Cavidan

Cevap Sayısı: 0
Bogazimda yad cisim oldugunu hisseditem

2014-12-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

Anonimous

Cevap Sayısı: 0
la geçti geçmedi muhabbeti neyine yapıyonuz, zaten geçecek burdakiler rahatlatmak ve biraz da olsa erken bitirmek için yazılmış.ama ben balın powerına inanıyorum 3 (yapmasam da)

2014-12-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

KUMRU

Cevap Sayısı: 1
BOĞAZIM ÇOK KÖTÜ ACIYOR.SÜREKLİ YUTKUNMAK ZORUNDA KALIYORUM VE YUTKUNAMIYORUM.ACİLE GİTTİM BOĞAZ SPREYİ VERDİ HİÇ İYİ GELMEDİ.BUNUN İÇİN NE YAPMAM LAZIM

2014-12-21 / Kullanıcı oyu: 4,5

HASAN

Cevap Sayısı: 0
BOĞAZIM ÇOK ACIYOR YUTKUNAMIYORUM BALLI ZENCEFİL İÇTİM AMA Bİ İŞE YARAMADI. ANTİBOTİK İÇMEKTEN SERSEM GİBİ OLDUM.

2014-12-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

çağatay

Cevap Sayısı: 0
tuzlu suyu yaptım ama daha bir sonuç alamadım

2014-12-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

Merve

Cevap Sayısı: 0
çok iyi ve güzel açıklama bana yaradı sizede tavsiye ederim bence sizede yarar

2014-11-30 / Kullanıcı oyu: 4,5

batay

Cevap Sayısı: 0
Ömer kardeşim sabahları ılık süt içine bir kaşık bal ve bir adet bıldırcın yumurtası ekleyin ve ön beş gün boyunca için. Geçmiş olsun

2014-11-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

EBRU

Cevap Sayısı: 1
bence bal ve zencefil deneyin ikisini karıştırın ve yiyin benim hastalığıminim ilk günü öğlen iyiydim ama gün geçtikçe kötü oluyorum:(

2014-10-30 / Kullanıcı oyu: 4,5

fjsna

Cevap Sayısı: 0
2gundur ne su icebildim ne bisey yiyebildim acliktan ölmek uzereyim

2014-10-25 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ömer

Cevap Sayısı: 0
Bugün hastalığımın 5. Günü gün geçtikçe daha çok ağrıyor boğazım yutkunamıyorum

2014-10-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

bensuu

Cevap Sayısı: 0
Merhaba 2 gündür boğazım ağrıyor yutkunurken kendimi sıkıyorum su içemiyorum ama 1 çorba kaşığı sirke içtim biraz daha iyi geldi fakat etkisi fazla sürmedi kesin çözümü yok mu boğaz ağrısının ??

2014-10-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

mlkk

Cevap Sayısı: 0
Arkadaslar bem agzimii actimgimda normale gore bogazimi hatta yemek borumu goruyorum napmaliyim

2014-10-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

EneS

Cevap Sayısı: 0
Tuzlu su ile gargara yaptım boğazım iyileşiyor.

2014-09-27 / Kullanıcı oyu: 4,5

berk

Cevap Sayısı: 0
Herkesin bünyesi farklı olduğundan her tedavi yontemi herkese iyi gelecek diye bişey yok...

2014-09-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

arsştırmacı ahmet

Cevap Sayısı: 0
Boğaz ağrısına çözüm kımbuçay ile gargara iyi gelir kesin çözüm iik kullanımda faydasını görürsünüz bildiğimz bitkilrden ise adaçayı ve hatmi çiçeği ile gargara yapılabilir birde yoğurt domates vb. Dokunan meyvelerden uzak durmak gerek

2014-09-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

mahmut

Cevap Sayısı: 0
şu anda resmen kıvranıyorum allah herkese acil şifalar versin

2014-08-31 / Kullanıcı oyu: 4,5

metin

Cevap Sayısı: 0
benimde bu iki gundur agrimaya basladi yutkunmakta zorlaniyorum. bas agrisi da yapiyor..kendimde uyguladim gece yatmadan sicak pekmez tuketin iyi geliyor gecmis olsun hepinize.

2014-08-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

Emre

Cevap Sayısı: 0
boğaz ağrısından öyle şikayetçiyim ki,yemek yeme keyfim kalmadı.yutkunurken kendimi sıkıp gözlerimi kapatıyorum anca öyle yutkunuyorum.En iyi tedavi şekli;iğne

2014-08-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

Zeynep

Cevap Sayısı: 1
İğne yaptırmadan asla geçmiyor.igneyle 2 günde bişey kalmiyor.zor bi hastalik

2014-08-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

zana

Cevap Sayısı: 0
eehh bu hastalıktan geberiyorum bide üstüne fırça yiyiyorum , iyi güne şükür etmek lazım

2014-07-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

welat

Cevap Sayısı: 0
her yıl iki de bir boğazım ağrıyor ateşim çıkıyor ,yine 3 gündür tekrar etti bu çok zor bişey Allah herkese şifa versin

2014-07-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

mustafa

Cevap Sayısı: 0
3 aydir boğazım ağrıyor 3 kere antibiyotik tedavisi uyguladım 2 ayrı doktora gittim faranjit dedi. Biri de reflü var sende boğazında reflü yanıkları ve faranjit var dedi kafayı yicem 3 ay oldu 12 kilo verdim.iyi bir doktor arıyorum.

2014-07-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

Nazar

Cevap Sayısı: 0
Ben ilk dega bole bogaz agrisi gordumm yutkunamiyorum,
Konusamiyorum cocuklarima bile konusamiyorum dogru duzgun,
Korkuyorum konusmaya batiyoki bogazim tuzlu suyu bi deneyim insallah birazda olsa hafifletir agrimii

2014-07-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

ANLAMAZ

Cevap Sayısı: 0
Adam boğazım ağıryor diyo Oda Risa iyi geldi diyor(:Allah size Sağlık Sıhhat Akıl Fikir Versin...

2014-07-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

turgay

Cevap Sayısı: 0
Bagazim o kadar aciyo ki yutkunurken düşünüyorum:)

2014-06-21 / Kullanıcı oyu: 4,5

melek

Cevap Sayısı: 0
Bogazim okadar agriyoki nefes almada bile zorluk cekiyorum burnum tıkalı ve basım da cok agriyo

2014-06-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

Nurbarin

Cevap Sayısı: 0
Ben 9 yaşındayım ama boğazım okadar ağrıyoki yutkunamıyorum

2014-05-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

seher

Cevap Sayısı: 0
sürekli geçmeyen bogaz agrım var sürekli antibiyotik kullanıyorum piskolojim bozuldu ütfen bir fikir verin çok bunaldım artık sürekli

2014-05-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

ne nurmus

Cevap Sayısı: 0
yemin ederim kafayi yemissiniz. hadi gecmis olsun.

2014-05-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

osman

Cevap Sayısı: 0
Tuz,limon suyu ve biraz sirke yi cay bardağın da karıştırın günde 3 kere gargara yapın ok...

2014-04-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

Veysel

Cevap Sayısı: 0
Risale-i nurdan hastalar risalesini yazan kardeşim Allah razı olsun ilaç gibi geldi adeta. Burda hepsi yok ama herkesin okumasını tavsiye ederim.

2014-04-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

Nur

Cevap Sayısı: 0
ONBİRİNCİ DEVA: Ey sabırsız hasta kardeş Hastalık, hazır bir elemi sana vermekle beraber; evvelki hastalığından bugüne kadar o hastalığın zevalindeki bir lezzet-i maneviye ve sevabındaki bir lezzet-i ruhiye veriyor. Bugünden, belki bu saatten sonraki zamanda hastalık yok, elbette yoktan elem yok; elem olmazsa teessür olamaz. Sen yanlış bir surette tevehhüm ettiğin için sabırsızlık geliyor. Çünki bugünden evvel bütün hastalık zamanının maddîsi gitmekle, elemi de beraber gitmiş; kendindeki sevabı ve zevalindeki lezzet kalmış. Sana kâr ve sürur vermek lâzım gelirken, onları düşünüp müteellim olmak ve sabırsızlık etmek divaneliktir. Gelecek günler daha gelmemişler. Onları şimdiden düşünüp, yok bir günde, yok olan bir hastalıktan, yok olan bir elemden tevehhüm ile düşünüp müteellim olmak, sabırsızlık göstermekle, üç mertebe yok yoğa vücud rengi vermek, divanelik değil de nedir? Madem bu saatten evvelki hastalık zamanları ise sürur veriyor. Ve madem yine bu saatten sonraki zaman madum, hastalık madum, elem madumdur. Sen, Cenab-ı Hakkın sana verdiği bütün sabır kuvvetini böyle sağa sola dağıtma; bu saatteki eleme karşı tahşid et; Yâ Sabûr de, dayan.
Lemalar ( 211 )

2014-04-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

Nur

Cevap Sayısı: 0
YİRMİBİRİNCİ DEVA: Ey hasta kardeş Senin hastalığında maddî elem var, fakat o maddî elemin tesirini izale edecek ehemmiyetli bir manevî lezzet seni ihata ediyor. Çünki peder ve vâliden ve akraban varsa, çoktan beri unuttuğun gayet lezzetli o eski şefkatleri senin etrafında yeniden uyanıp, çocukluk zamanında gördüğün o şirin nazarları yine görmekle beraber; çok gizli perdeli kalan etrafındaki dostluklar, hastalığın cazibesiyle yine sana karşı muhabbetdarane baktıklarından, elbette onlara karşı senin bu maddî elemin pek ucuz düşer. Hem sen müftehirane hizmet ettiğin ve iltifatlarını kazanmasına çalıştığın zâtlar, hastalığın hükmüyle sana merhametkârane hizmetkârlık ettiklerinden, efendilerine efendi oldun. Hem insanlardaki rikkat-i cinsiyeyi ve şefkat-i neviyeyi kendine celbettiğinden, hiçten çok yardımcı ahbab ve şefkatli dost buldun. Hem çok meşakkatli hizmetlerden paydos emrini yine hastalıktan aldın, istirahat ediyorsun. Elbette senin cüzî elemin, bu manevî lezzetlere karşı seni şekvaya değil, teşekküre sevketmelidir.
Lemalar ( 218 )

2014-04-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

Zeynep

Cevap Sayısı: 0
ARKADAŞLAR TÜM BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Ancak bunlar boğaz ağrısını geçirmiyor ilerlememesi için önlem aldırıyor sadece. Tabi ki ilk anda bir rahatlıyor. Çok şiddetli boğaz ağrım ve ses kısıklığım ( sesimde çatallaşma) var. Anneme durumu bildirdim gargara yaptırdı, boğazıma bir tülbent sardı ve bol su içirdi. Bir tatlı kaşığından biraz az bal yedim. Bunun yanında yutkunmam zor oluyor ve öksürüğüm var. Bugün bu şiddetle ağrımaya başladı ama 3 gün önceden bu boğaz ağrısı hafiften vardı. Bakalım yarın doktora gideceğiz inşallah geçer. Allah kimseyi tedavisiz hastalıkla baş başa bırakmasın.

2014-04-21 / Kullanıcı oyu: 4,5

Canan

Cevap Sayısı: 0
Asla sicak icecek icilmemeli mikroplar dahada artiyor,ilik icilmeli ne icilecekse ayrica tuzlu gargara gercekten ise yariyor

2014-04-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

ömer

Cevap Sayısı: 0
ben 19 yaşımdayım tam 9 yıldır durmadan öksürüyorum üstelik boğazım çok ağrıyor doktora gidiyorum bir şeyin yok diyor

2014-04-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

berke çoban

Cevap Sayısı: 0
buğaz arım var yutkunamıyorum bunnu geçireçek şuruplar veya ne geçire bilir sarımsak iği gelirmi

2014-04-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

gökhan

Cevap Sayısı: 0
arkadaşlar olayı yanlış anlamış. tabiki tuzlu suyla gargara yaptıktan sonra hemen iyileşme beklenmemeli. buradakı önerıler tamamen hastalıgın ılerlememesı için. hemen gecmesını ıstıyorsanız doktorreçetesi ve ilaç ama bence ilaç kullanmayın.sonucta caresız bır sey degıl hıcbır sey yapmasan bıle 5 gune gecıyor hastalık. ilaçların kanserojenlıgını yerıne 5 gun dayananın.

2014-04-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

hülya

Cevap Sayısı: 0
ya bu nasıl bir griptir boğazımı söylemek istemiyorum bile çünkü hem yutkunmada güçlük var hem çok fazla bir boğazım acıyor katı yiyecekler boğazımdan gemiyor gibi yiyemiyorum bol bol ıhlamur içiyorum öksürürken boğazımın ses tellerine kadar ağrıyor tuzlu suyla çalkalamayı denedim bu sever ağrıya neden oldu yarın doktora gitmwkte fayda var herkese geçmiş olsun

2014-03-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

Berkay

Cevap Sayısı: 0
Ölüyorum ya ne iğrenç bişey yutkunamıyorum bile

2014-03-22 / Kullanıcı oyu: 4,5

ahmet

Cevap Sayısı: 0
ya iyide yapamıyorum

2014-03-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ozgur

Cevap Sayısı: 0
Bende su an cok kötü boğaz ağrısı çekiyorum. Bana burda (ingilterede) dondurma yemeyi tavsiye ettiler daha gerçi hiç denemedim ama eger deniyen olursa haber versin;) gecmis olsun herkeze.

2014-03-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

Kadir

Cevap Sayısı: 0
Selamun Aleyküm Öncelikle Diğer Arkadaşlara Geçmiş Olsun acil Şifalar dileklerimi iletiyorum arkadaşlar bende 1 haftadır soguk algınlı kapmıştım bogazım agrıyordu şöyle agrıyordu birşey yutamıyordum yutkunamıyordum bol sıvı tükettim zor olsada tükettim çok şükür iyiyim şimdi şimdide sabah uyandıgımda 1 saatlik bogaz yanması oluyor yutkundugum zaman yanıyor sonra geçiyor sadece 1 saatlik arkadaşlar bol bol su için iyi olucaksınız zorlayın teşekkür ederim

2014-03-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

ismail baki

Cevap Sayısı: 0
ya ama olmuyor bunlar kalıcı çözüm değil ki en iyisi doktora gitmek bnce :(

2014-03-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

Aslı

Cevap Sayısı: 0
Benimde bogazlarim sisti geceleri uyuyamiyorum acisindan burnumda tikali oldugundan nefes almaktada biraz güclük cekiyorum. Dun hastaneye gittim igne vurdu.ilac olarak Claricide,Aferin,lansoprol ve kloroben gargara verdi. Dun gece 3 hapida ictim yarim saat gecmedi kustum.bugun sadece bi tanesini ictim ve gargara yaptim. Neden olmus olabilir ?/

2014-03-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

ahmet

Cevap Sayısı: 0
tuzlu suyu denedim ben 8 e gidiyom bu gün okulada dershaneyede gidemedim ALLAH hekese acil şifalar versin

2014-03-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

BOĞAZ AGRISI

Cevap Sayısı: 0
TUZLU SU DENEDİM FAYDASI OLUYOR EKSTRA ÇÜRÜK DİŞİNİZ VARSA ÇEKTİRİN BOGAZ AGRISININ EN BÜYÜK NEDENLERİNDEN BİRİ

2014-03-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

uğurcan kök

Cevap Sayısı: 0
Bu siteye çok teşekkür ediyorum.Bana çok işe yaradı.

2014-03-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

murat

Cevap Sayısı: 0
İki hastalığa yakalandığımda:
1)Grip olduğum zaman burnumu,
2)Boğazım ağrıdığı zaman boğazımı, kökünden kesesim gelir

2014-03-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

mustafa21

Cevap Sayısı: 0
benim boğaz şişmemis ama çok ağırıyor gırtlak çok yanıyor yapmam lazım .

2014-03-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

melisa

Cevap Sayısı: 0
BOĞAZIM DAVUL GİBİ OLDU ÇOK AĞRIYO GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞLAR

2014-02-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

su

Cevap Sayısı: 0
benımde boğazım çok ağrıyor bir hafta oldu geçmiyor doktor antibiyotik ama hiç faydasını görmedim asnıl gecicek bilmiyorum birde 2 yaşında kızım var ona bulaşırsa çok korkuyorum geçerse nasıl dayanacak ağrılara:(((

2014-02-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

nil

Cevap Sayısı: 0
sanırım bır hafta oldu geceleri uyuyamıyorum bogaz agrımdan yutkunamıyorumda tum eklem yerlerım halsız eczaneden ıyı bı antıbıyotık ve aferim aldım daha bır gun oldu ama degısen bı durum yok.dıs etlerım bıle agrıyır:(

2014-02-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

halil

Cevap Sayısı: 0
cazip bir şekilde zevke geldim sabah çekmeye başladım

2014-02-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

Mira

Cevap Sayısı: 0
Utkunamıyorum

2014-02-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

nergız

Cevap Sayısı: 0
boğazda sanki bırsey kalmış gıbı ağrı hissediyorum

2014-02-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

ahmet

Cevap Sayısı: 0
öncelikle merhaba arkadaşlar.benim de boğazım uyandığımda ağrıyordu.sağ tarfımda çenemin altında bir ağrı vardı ve yutkununca yemek yeyince ağrıyıp acıyordu.Bende bu siteye girip inceledim inceledim ve bir sonuca vardım sitede yazan maddelerin hepsini karıştırdım çırptım ve içtim sabaha hiç birşeyim kalmadı.denemenizi isterim tabi yan etkilerden ben sorumlu değilim.
Formül:çay bardağının yarısına kadar süt.bir çay kaşığı bal bir tutam nane 2 damla sirke ve isterseniz limon (tadı biraz kötü olabilir :D )
bunları çay bardağına attıktan sonra iyice çırpın köpük çıkana kadar çırpın ve hazır onu için ama yutmayın daha sonra azınızda gargara yapın bir acı hissedeceksiniz daha sonra tükürün sakın yutmayın.ve bol bol su için ve yutkunmaya çalışın :)

2014-02-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

zeynep

Cevap Sayısı: 0
Dünyada en kötü hastalık boğaz hastalıgıdır bana göre ; size göre hangisi

2014-01-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ali Uzer

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar kafanıza göre antibiyotik almayınız. Yanlış dozaj ya da kullanım süresinde yarardan çok zarar verir. Boğaz ağrılarına yani akut faranjitlere etkenine göre farklı tedavi uygulanarak tedavi edilir. Eğer viral ise, antibiyotik kullanmayınız sakın, viral hastalıklara antibiyotik yazılmaz Antibiyotik bakterileri tedavide kullanılır ve yanlış kullanımı bağırsaktaki yararlı bakterileri öldürebilir, ve hatta vücudunuzda enfeksiyon yapan bakterinin antibiyotiğe direnç oluşturabilir ve bu yüzden daha ağır, daha geniş spektrumlu antibiyotik vermek zorunda kalabiliriz. Viral olan faranjitler için sadece c vitamini alın iyi gelir bağışıklık sistemi güçlendirmeye, boğaz pastili ve gargara orayı dezenfekte etmektedir. Sigara içenler tabii ki sigarayı bırakın dememizle bırakmayacaksınız ama boğazınız tahriş olmuşken günde beş taneyi aşmayın. Ve her içtiğiniz sigara için yarım litre su için. Böylelikle sigaranın içindeki kimyasalın boğazdaki yaraya fazla irtibat etmesini engellemiş olursunuz. Hepinize geçmiş olsun. )

2014-01-25 / Kullanıcı oyu: 4,5

İlker

Cevap Sayısı: 0
Ben boğazlarım şişken alkol(tekila) içtim cok aşırı yandı ama ertesi gün nedense birşey hissetmedim acı falan yoktu

2014-01-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ramazan

Cevap Sayısı: 0
Bu sabah kalktım sağ boğazıma bastırdığımda ağrım oluyor
Nasıl geçer bilginiz varmı yastıktanmı düştüm acaba :))

2014-01-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

baran

Cevap Sayısı: 0
Yutkunurken acıyo su iiçiyorum meyve suyu içiyorum
arkadaşlar size tavsiyem asitli şeyler içmeyin
su için bol bol yutkunun katı yemek yemeyin

2014-01-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

Kağan Babacan

Cevap Sayısı: 0
benim dişim ağrıyo

2014-01-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

Fatma Babacan

Cevap Sayısı: 0
boğazım çok ağrıyor

2014-01-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

BİRKAN

Cevap Sayısı: 0
zencefil(toz) zerdeçal ve bal karıştırın ve yiyin test edip uygulandı.

2013-12-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

beyza eriş

Cevap Sayısı: 0
yeter artık ne olur bir çözüm söyleyin

2013-12-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

miracık

Cevap Sayısı: 0
bal sıcak süt zencefil ve karababiberi karıştırıp içiniz gerçekten rahatlatıyo bi yanma oluyor boğaz da buda iyileşiyor olduna işaret zaten ha bide nane limon da çok iyi geliyo 2 günde topalıcam inşallah

2013-11-22 / Kullanıcı oyu: 4,5

alper önal

Cevap Sayısı: 0
tecrube : 18 yıllık öğretmenlik ve sağlıkla ilgili bir fakülte mezunuyum.
Özellikle öğretmenlerde çok görülen bir hastalık .
1.Öncelikle antibiyotik şart .Sefalosporin grubu güçlü bir antibiyotik ya da en doğrusu doktorunuzun yazacağı bir antibiyotik.
2. Everest medikal antalya firmasının sadece doktorlara ve internet yolu ile satış yatığı oktenidex adlı ANTİ SEPTİK her türlü yara tahriş ve lokal enfeksinona birebir geliyor.(Bu arada firma ile ilgim yok sadece internette arama yaparken buldum sipariş verdim) yıllardır çoluk çocuk yaralanmalarında ve lokal enfeksiyonlarda kullanıyorum.Diş ağrısı dahil.
3. elma püresi ile çay yarışımı: ağrıyı azaltıcı boğazı yumuşatıcı bir formüldür. 2 adet elmayı rendeleyip kaynatın kaynmaya başladığında bir dal tarçını içine sallandırın en çok 2 dakika sonra kapatın.Mutlaka ılık için.
4.Orjinal cam şişesinde aktarlarda satılan (uzun ince şeffaf spreyli china oil yazan) ökalitüs yagını buğu yaparsanız iyi gelebilir

2013-11-22 / Kullanıcı oyu: 4,5

kevser

Cevap Sayısı: 0
aşağıdaki yorumları inceledim orada yazanları kendinizi bilmeden uygulamayın ; çünkü;limon yerseniz kimine iyi gelirken kiminin boğazını tahriş eder yada sirrke ... kimine dinlenmek iyi gelir kimine ileç kıllanmak dikkat edin yoksa kendi kendinize zarar verirsiniz...

2013-10-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

ömer

Cevap Sayısı: 0
neden boğazım ağrıyor ?

2013-10-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

entiqe

Cevap Sayısı: 0
cox sagolun tesekurrler

2013-10-25 / Kullanıcı oyu: 4,5

melis

Cevap Sayısı: 0
ya ben şu an evde boğaz ağrısından ölüyorum derdime bir çare

2013-10-10 / Kullanıcı oyu: 4,5

adsız

Cevap Sayısı: 0
benimde boğazlarım agrıo ilaç kullanıom salgın var herkesde

2013-09-21 / Kullanıcı oyu: 4,5

şüheda

Cevap Sayısı: 0
bu sabah uyanır uyanmaz boğazımda öyle bi ağrı var ki yutkunurken acıyo daha doğrusu yutkunamıyorum. ballı süt içtim ama fayda yok o kadar sık dokturuma gidiyorum ki artık gitmekten utandım. mecbur burdan bakıyorumm işte denicem umarım iyleşir

2013-09-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

hasta

Cevap Sayısı: 0
eğer grip soğuk algınlığına yakalanmışsanız burun açıcı sprey kullanmayın bu spreyler hastalık sırasında ya da hastalık geçtikten sonra bir aya kadar süren öksürüğe neden oluyor. ben de illiadin spre bu etkiyi yaatıyor. bi doktora böyle yaptığımı söyledim o da ben de o spreyleri kullanmıyorum sonradan öksürükler geri dönüyor dedi

2013-08-21 / Kullanıcı oyu: 4,5

yavuz

Cevap Sayısı: 0
yutkunmakta zorlanıyorum ve acı hissediyorum
ve kafam çok ağrıyor ve ateşim var ve halsizim sürekli uyuyorum

2013-08-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

bitki uzmanı

Cevap Sayısı: 0
boğaz ağrısına böğürtlen yaprağı kaynatılıp içilir ve ya karadut yenir boğaz ağrılarında faydalıdır.bu bitkilerle geçmezse bu ilaçlar;;1-)tantum verde gargara,,2-)tanflex gargara,,3-)geral oral sprey kullanılabilir

2013-08-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

SEREN

Cevap Sayısı: 0
Uyurken boğaz ağrımdan dolayı nefes alamıyorum. Doktor küçük dilimin uzadığını söylüyor. bide işin içine boğaz ağrısı girince daha fazla kötü oluyorum. Nane limon felan içtim ama fayda etmedi. doktora gittim. bi ilaç yazdı o da hiç fayda etmiyor.

2013-08-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

İsim veremem

Cevap Sayısı: 0
Merhaba ben isimsiz ben gece uyamıyorum bunun nedeni ise, Tükürük yutarken boğazım ağrıyor hatta soğuk yere cıkıncada fena ağrıyor ve yutuğumda ağrı kulağıma vuruyor bunun nedeni nerdir bana bi söyleyin ben bu hastalığı 2 haftatır çekerim doktora gitmeyim dedim. geçer iğe ama geçmedi intap kapmış çok ağrıyor. bana yardımcı olan kimse yokmu...

2013-07-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

burhan

Cevap Sayısı: 0
slm ben burhan benim bogaz yanması yada bogazım yanıyyor ne yapacam hangi ilacı kullanacagız

2013-07-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

serhed

Cevap Sayısı: 1
1 heftedir bogaz agrisindan eziyyet cekirem.dermanlarin faydasi yoxdur.ne etsem?

2013-07-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

Gülşah

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar benim boğazim aşırı dondurma yiyip soğuksu icmekten ağrıyor.Dünden beri agrisi icin yapmadığım şey kalmadı :( Pastil emiyorum ama sadece oan icin etkisi oluyor.Güclenmek adina c vitamini kalsiyum ictim.Sirkeli suyla gargara vaptim.Zencefilli bal yaptim ama nafile ne olur bana bir çare. ?..

2013-06-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

özkan

Cevap Sayısı: 0
bu yorumu faydasını gördüğüm için paylaşıyorum 2 aydır yutkunurken ağrı ve yanma oluyordu bu durumu yarım çay bardağı sirke ve yarım çay kaşığı tuzu eriyinçeye kadar karıştırıp 1 dakika kadar boğazın yanıncaya kadar gargara yapıyorsunuz sabah ve akşan 5 gün boyunca ve şikayetiniz bitiyor geçmiş olsun

2013-06-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

KAMİL ABALIOĞLU

Cevap Sayısı: 0
BENİM GİBİ BALI YOĞURDU BOL YİYİN

2013-06-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

süleyman

Cevap Sayısı: 0
Benimde boğazım ağrıyo ağrı kesici fayda etmedi. ağız spreyi boşuna para verdık. pastılmı pestılmı zaten şeker gibi. hele tuzlu su gargara çok kötü. sanırım ölecez :)

2013-06-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

ercan

Cevap Sayısı: 0
Benden önce boğazı ağrıyanlar tarafından 43 yorum yazılmış. Acaba buraya bir şeyler yazınca boğaz ağrısı geçiyormu?Güzel kardeşim bir rahatsızlığın varsa kaldır totonu bir doktora git derdini ona anlat.Buradan bir şifa bulabileceğini sanmıyorum.Yinede hepinize acil şifalar diliyorum:)

2013-06-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

derya aslan

Cevap Sayısı: 0
benim iki aydan beri sesim düşmüş ve boğazımın sağ taranda şişkinlik oluşmuş ve ağrıyor:(

2013-06-10 / Kullanıcı oyu: 4,5

hasta

Cevap Sayısı: 0
boğazım ağrıyor ve ben yediğimden içtiğimden tat alamıyorum boğazım zorlanıyor nefret ediyorum bu durumdan ya

2013-06-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

iffet

Cevap Sayısı: 0
benim boğazım ağrıyor ameliyatmı olsam iymi olur ne olur hemen yazın

2013-06-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

SEZER

Cevap Sayısı: 0
boğazım yattıgımda agrıyor sol kulagıma vuruyor agrısı yutkunmakta zorlanıyorum ne yapmalyım ?

2013-06-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

gökhan

Cevap Sayısı: 0
soğuk birşeyler yiyip içtiğimde özlellkle de dondurma,hemen boğazım ağrıyor ve uzun süre de iyileşemiyorum

2013-05-30 / Kullanıcı oyu: 4,5

zeliha

Cevap Sayısı: 0
çok üzülünce boğazlarım ağırıyor hiç bir şey yiyemiyorumözellikle yutkunurken şu an o durumdayım ne önerirsiniz.

2013-05-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

deniz

Cevap Sayısı: 0
daha yeni antibiyotik bitirdim 3 gün sonra tekrar boğazım indi yutkunamıyarum

2013-05-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

arzu

Cevap Sayısı: 0
kızım 2 gündür çekiyor bu bilgileri evimde uygulayacağım hep ilaç hep antibiyotik zaralı

2013-05-25 / Kullanıcı oyu: 4,5

engin

Cevap Sayısı: 0
boğazm ağrıyor bademcikler mi şiştini bilmiyorum konuşamıyorum

2013-05-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

dilara kayışlı

Cevap Sayısı: 0
boğazım çok ağrıyor ne iyi gelir

2013-05-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

bademcüükk

Cevap Sayısı: 0
valla 2 gundur bende boğazlarımdan cekiyorum gozlerımın ıcı yanıyor bı hap ıcıyorum dırılıyorum etkısı geciyor basımı kaldiramiyorumm :((

2013-05-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

nazan

Cevap Sayısı: 0
boğazım çok ağrıyor yutkunamıyorum felaket acıyor sürekli naneli şeker emiyorum bal ve limonu denicem

2013-05-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ahmet

Cevap Sayısı: 0
Çok kötü boğazım ağrıyor kafamı oynatamıyorum ne iyi gelir

2013-05-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

ALPEREN

Cevap Sayısı: 0
Üzüm SİRKESİNİ TAFSİYE EDİYORUM.İyi sonuçlar alınıyor

2013-05-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

haci yikit

Cevap Sayısı: 0
Bogazim cok kotu agriyor 3gundur biseyde yemedim bilgiler sayesinde duzelcez insallah

2013-05-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

naz

Cevap Sayısı: 0
bal ve limon çok iyi geliyor

2013-05-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

özlem naz

Cevap Sayısı: 0
her yıl yasıyorum. cok koyu birsey oksururuken boğazım yırtılıyor.

2013-04-27 / Kullanıcı oyu: 4,5

gülay çelik

Cevap Sayısı: 0
ne yapsakda yapalım bogaz agrısını çekiyoruz

2013-04-25 / Kullanıcı oyu: 4,5

Feride akil

Cevap Sayısı: 0
Çok saolun bilgilendirdiiniz için:)

2013-04-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

yıldız

Cevap Sayısı: 0
boaz ağrısı bulaşıcımı bebeğime bulaşırmı boğazım çok acıyor

2013-04-22 / Kullanıcı oyu: 4,5

kemal usluoğlu

Cevap Sayısı: 1
boğaz ağrısı cok açıtıyor nerdeyse kan kusucam

2013-04-21 / Kullanıcı oyu: 4,5

Umutcan Ünver

Cevap Sayısı: 0
Bende üst solunum yolları rahatsızlığım var ve genelde boğazlarım çok ağrıyor ne yapmalıyım

2013-04-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

ilknur

Cevap Sayısı: 0
ben tükürüğümü yutamıyorum boğazım çok yanıyor annem doktora gidelim diyor.ama ben iğne vericeğini biliyorum iğneden çok korkuyorum ne yapıcam şimdi

2013-04-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

Selma

Cevap Sayısı: 0
Ya ben tükürük yuttugumda ağrıyor ve bu kulağımı da etkiliyor cok fazla tükürük yutmamaaya çalısında da yuttugumda da kotu oluyor

2013-04-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

fatma elter

Cevap Sayısı: 0
benim bogazımın yan tarafında bir sızı var ve bu kulagımıda etkiliyor.sıgarayı burakalı 2 ay oldu ve bu sızı 2 aydır var . neyapmalıyım bana yardım ederseniz sevinirim saygılar

2013-04-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

yasemin

Cevap Sayısı: 0
Boğazım ağırdığında en çok eklem yerlerimdeki ağrılar beni mahfediyor.Kolay kolay da geçmek bilmiyor boğaz ağrısı o zaman bende kabus haline geliyor

2013-04-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

meliha sever

Cevap Sayısı: 0
boğazım iki gündür ağrıyor doktora hiç gitmem,bir su bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı bal,1çay kaşığı zencefil, yarım çay kaşığı tarçın ve biraz da limon suyu karıştırıp içiyorum.Günde 3-4 bardak yeterli,dördüncü gün hiç birşeyim kalmıyor.

2013-03-27 / Kullanıcı oyu: 4,5

ELİF ACAR

Cevap Sayısı: 0
ÖKSÜRÜK BOĞAZ AĞRISI HALSİZLİK GÖZLERİ SULANIYOR

2013-03-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

yavuz

Cevap Sayısı: 0
bir sitde sirkeli su ile gargara yapın diyor... zararı olurmu. Sirke nede olsa asit.

2013-03-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

Lale

Cevap Sayısı: 0
Siddetli bogaz agrim var gercekten. Doktora gittim bir suru ilac kullaniyorum ama banamisin Demiyor. Agri kesici icmeden duramiyorum. Tuzlu su, bal, limon herseyi denedim gun gectikce daha kotu.:/

2013-03-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

dilek ipek

Cevap Sayısı: 0
bağazımın iki tarıfda büyüyen kemik den dolayı sürekli boğazım ağrıyormuş amaliyat olmam gerekiyormuş karar veremiyorum olmaz ise bu kemik büyümesi negibi sorunlar yartır boğaz ağrısı dışında

2013-03-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

arif

Cevap Sayısı: 0
elimi boğazıma değdirince sağ çene altmda bağdemciğe benzer bir şey var tutabiliryorum ama canm acıyor sol tarafda yok

2013-02-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

tevfik tuna

Cevap Sayısı: 0
geceleri yatmadan önce ada çayı için bal ile karıştır içemiyosan gargara yap

2013-02-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

Duran kocaman

Cevap Sayısı: 0
2 haftadır falan bogazım çok agrıyor yutkunamıyom neden

2013-02-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

burak

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar benimde boğazlaım 2 hafta ağrıdı antibiyotik fayda etmedi aktardan cemile sultan çayı ve çekilmemiş kara biber alıp bunları 6 defa kullandım hiç birşey kalmadı tavsiye ediyorum.

2013-02-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

çaycı harun karişit

Cevap Sayısı: 0
Kızım bugün okula başladı ama boğazları ağırarak eve geldi acaba bademcikleride ağırıyor acaba üşüttümü

2013-02-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

deniz

Cevap Sayısı: 0
boğaz ağrısının en iyi ilacı dinlenmek.eğer doktor antibiyotik verdiyse düzenli kullanmakve sağlıklı beslenmek..ve kesinlikle ama kesinlikle sigara içmemek..

2013-02-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

volkan

Cevap Sayısı: 0
Aynı şikayet bendede var 1 ay oldu antibiyotik işe yaramadı insanı hayattan koparıyor resmen ruh gibi yaşıyorsun

2013-02-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

yasemin demirel

Cevap Sayısı: 0
bir bucuk aydir bogaz enfeksiyonum var birturlu o kadar ictigim antibiyotige ragmen gecmiyo suan vucudumda usume kemiklerimde sizlama vs..vucudum benim degil sanki lutfen yardimci olun ne yapmaliyim bunun sebebi nedir?

2013-01-31 / Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Cevap Sayısı: 1
Boğaz Ağrısı hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Boğaz Ağrısı konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Boğaz Ağrısı, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Temmuz - 2018